@budgetbylauren: I feel like Christmas spending varies so widely and is so weirdly hush hush? So here’s the numbers for out Christmas gifts. #christmas #christmasgift #christmashaul #giftsforkids

Lauren| Budget| Family| Food
Lauren| Budget| Family| Food
Open In TikTok:
Region: US
Friday 06 December 2024 01:10:58 GMT
740237
66319
548
347

Music

Download

Comments

tristanc212
tristanc12 :
do i have multiple kids? or kids at all? nope. did i watch this entire video anyways? yes lol
2024-12-06 01:25:54
4396
aduhhp
Amanda P :
I should have budgeted a few paychecks ago….too late now 😅😅
2024-12-06 01:48:00
2340
kassidixkynedi
Kassidi 💐 :
i love that it's not an overwhelming amount of gifts. it's reasonable, realistic, takes care of everyone and is fair
2024-12-06 01:52:07
2138
minnie_megan
minnie_megan :
Not as into legos as he thinks he is describes me preschooler as well🤣
2024-12-06 01:34:26
1578
livefreeloveme
Livefree☀️Loveme :
it's so hard when you grew up with nothing because now I over do it for everyone. every year I say I'll keep it under control but then it's christmas and I'm like oh no. lol I hope next year will be
2024-12-06 02:30:39
316
smallfeetbigheat
Small Feet Big Heat :
Your level of organization and the thought you put into things ✨✨
2024-12-06 01:44:26
988
ohsokt
Kaity :
“These were on sale” and it being $2 pringles hurts my feelings, they used to be less than $1 😭 this economy is a RAT HOLE
2024-12-06 03:21:31
576
earth.druid
earthling :
Do you do a specific Santa wrapping paper to make that gift stand out under the tree?
2024-12-06 01:33:40
182
nicoleeferrer
Nicolee Ferrer :
my whole budget is 100$
2024-12-06 01:47:00
125
halfpint2389
Cassie, MBA, MMDI :
While I love this for your family and kids, remember not every family can afford Santa to bring big gifts. If a kid goes to school and says I for $100 Lego set, and their classmate only got clothes
2024-12-07 05:48:56
3
angmbishop
Angela :
I usually do the panicking that gifts are uneven for the kids on December 23rd or 24th 😅
2024-12-06 04:05:23
170
tifffany_amber
Tiffany Amber :
the snack idea is sooo good! Growing up, from college and beyond, my dad would get us bins with cheap meals and snacks for the week so we didn't have to worry about it during the holidays 🥹🥹
2024-12-06 02:40:01
130
kelcimccammon
Leviathan96 :
only $630 for all kids🤯 i spent $700 on one 13 year old
2024-12-06 12:42:38
1
andreaortega001
Andrea :
Costco has a bunch of different uno cards game for $15!
2024-12-06 04:48:27
9
brittanyjones355
Brittany Jones :
You are so well spoken and easy to listen to! Definitely my comfort creator lol.
2024-12-06 02:00:03
222
dmcflash
Dy Flash 🇨🇦 :
how do you decide who opens the shared or family gifts?
2024-12-06 01:34:32
138
alyssacorynn
Alyssa Corynn :
Uno no mercy is ROUGH lol. We LOVE it. It’s so much fun. It’s intense and we get rowdie lol. If you have a SO no you don’t while we play lol.
2024-12-06 02:45:45
10
dentureblondie
Jamie Leigh :
I love this! I only have 1 but I’m trying to chill out on Christmas because I’m stressing myself out. I’ve always done big Christmas for him but honestly he didn’t even play with half the stuff I got
2024-12-06 01:47:20
25
crabbyunicorn80
crabbyunicorn80 :
I’m a single mom of four. I haven’t even started yet. I am paralyzed with anxiety.
2024-12-07 19:09:20
1
katelyn.easterling96
Katelyn Easterling :
I had to make $200 work for 4 kids. 😭😭😭
2024-12-06 16:08:39
8
jayleyp684
jayleyp684 :
Damn I have 5 kids and I always get them like 10-15 things each just whatever they want am I creating selfish people lmao jk🤣
2024-12-06 03:55:51
5
jeepgypsy
JeepGypsy :
If y’all don’t have the dice game Left Right Center you have to get it.
2024-12-06 01:44:41
29
mama_stewart
mama_stewart :
Where did you find the pop tubes!?!?
2024-12-06 02:03:19
17
justijzuby7
jus :
This is such a great and realistic haul! My only suggestion as a teacher- books! They each need a hook! Then when they say they’re bored they can read
2024-12-06 06:15:36
15
meganbowne
Megan Bowne :
I have one sheet of paper for each child. I write the gift and number it on the paper then list the price. If piles look too uneven but same $ and same # of packages we wrap them in pretty paper then
2024-12-07 11:41:24
1
To see more videos from user @budgetbylauren, please go to the Tikwm homepage.

Other Videos


About