@budget_duchess: Breakfast, lunch and dinner for $35 for up to 4 people🥰💕 #dollartree #dollartreediy #budgeting #dollartreedinners #fyp

budget_duchess
budget_duchess
Open In TikTok:
Region: US
Friday 25 July 2025 13:39:15 GMT
22581
939
38
18

Music

Download

Comments

anishahverdian
Ani Shahverdian :
I like this haul. Everyone saying it’s “bad” doesn’t realize that half the name brand stuff on the shelves is the exact same thing, just with a different package and price. You’ve got good variety and obviously you have other food at home. Just bc it’s from a can or frozen doesn’t mean it’s bad either, especially in this economy. ❤️
2025-07-25 15:26:38
28
melissathemagicalunicorn
melissasheldahl1 :
Where is the Chex and the … everything else? …it looks like you arw shooting some and definitely not all.
2025-07-26 05:51:45
0
wheels95
Wheels95👩🏻‍🦽 :
Good haul👍🏻 how much is your dollar tree? Raised ours to $1.25
2025-07-28 09:41:35
0
jamaicanbeauty32
Pure beauty :
Girl my too place wish they sell fruits and vegetables 😂😂
2025-07-25 15:02:11
0
leahkoehler945
leahkoehler945 :
ive had to do this i usually get 7 grilled chicken frozen sandwiches 1 bread 1 peanut butter i jelly 2 chips 2 shelf milk and then hit Walmart get potatos and butter and i got 21 meals for 7 days
2025-07-27 07:51:25
0
urgent_care1
Urgentcare :
With the exception of the vegetables, all that other stuff is extremely unhealthy
2025-07-25 15:14:04
5
sammseessunshine
SammSeesSunshine ☀️ :
Go to a food bank also. They’ll. Get you extra food
2025-07-27 09:12:11
3
lezzzzleymeo
leslie :
Have you ever tried Aldi?
2025-07-25 13:47:33
4
juliedeitz
Julie Deitz :
some of those items are more than 1.25
2025-07-25 14:44:48
0
metalheadkendra
metalheadkendra :
Lies! I counted 29 items, so the price is actually $36! 😆 Lol, jk, thank you for the meal ideas!
2025-07-25 14:18:05
4
nikkisixx882
Nicole Kober :
That honey peanut butter is sooooo good
2025-07-28 23:45:48
0
atlpeach131
mccoyongx38 :
Great variety!
2025-07-26 20:09:10
0
truckersgirl123
Truckerswife :
Dollar General has those muffin mixes for $1 and it's just add "water" love those for when I don't have milk 🥰
2025-07-27 22:23:33
0
cyrenasullivan143
Cyrena :
Love that muffin mix.
2025-07-28 03:31:04
0
eeggs909
noname :
I noticed i can find sauces and noodle for $1 at Walmart ✨
2025-07-27 23:07:03
0
rumor.13
=^KA.TT^= :
not bad for 35.00
2025-07-26 08:49:18
0
lashon10000
Shon0025 :
Big bag of fresh beans 🥰 Frozen vegetables great haul
2025-07-25 14:36:15
2
melissathemagicalunicorn
melissasheldahl1 :
Where is the hungry Jack?
2025-07-26 05:50:14
0
juliedeitz
Julie Deitz :
those muffin mixes are super yummy but only 1$ at most stores. i shop kroger
2025-07-25 16:28:44
1
dyekhs
￶ :
💀💀💀
2025-07-27 11:50:05
0
dorothyortiz139
dorothyortiz139 :
🥰
2025-07-27 03:02:07
0
angelica.marte1981
La Lulu :
👏👏👏
2025-07-26 17:32:40
0
hadsnothere
☆𝐇 𝐘 𝐃 𝐈 ꨄ :
😆😆😆❤️❤️❤️
2025-07-25 13:47:53
0
graceandgore
Grace & Gore ☠️ :
That milk is not good. Got it one time and tasted powdery 🤮
2025-07-25 15:03:14
0
To see more videos from user @budget_duchess, please go to the Tikwm homepage.

Other Videos


About